21 Haziran 2013 Cuma

TERCİH YAPMADAN ÖNCE UĞRAYIN

Üniversite Tercih Fuarı 20 Temmuz’da İstanbul'da Başlıyor

Geçtiğimiz yıl üniversite öğrenci adaylarının yoğun ilgisi ile karşılanan “Üniversite Tercih Fuarı” bu yıl 20-23 Temmuz 2013’de kapılarını yine İstanbul Kongre Merkezi’nde açıyor.
Vakıf Üniversiteleri Birliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Meslek Yüksekokullar Birliği Platformu’nun katkıları ile oluşturulan “Ünitercih 2013” Tüm Türkiye’deki Vakıf ve Devlet üniversiteleri ile Meslek Yüksek Okullarına, Yabancı Okullara, Yurt dışı Danışmanlık firmalarına ve yurtlara ev sahipliği yapıyor.

Üniversite Tercih Fuarı geçtiğimiz yıl üniversite Öğrenci adaylarına, LYS sonrası yapacakları doğru tercihlerin çözümünde önemli bir hizmet sağlaması açısından büyük ilgi gördü çünkü öğrencilerin günlerce tek tek kampüsleri ziyaret etmelerine ve internette günlerce güncel bilgileri araştırmaya gerek kalmıyor.

2. Üniversite Tercih Fuarı, Birçok adayın açıkta kalma endişe ile hareket edip istemediği bir bölümü seçmek zorunda kalması nedeni ile “Doğru üniversite, Doğru bölüm” anlayışı ile gerçekleştiriliyor. Fuar süresince birçok üniversitenin “Tercih Robotu” devreye girecek. Akademisyenler ve Rehber hocalar, kurulacak tercih masalarında tek tek öğrencilerin tercihlerini hatasız yapmalarını sağlayacak 


Ünitercih 2013’de Vakıf ve Devlet Üniversiteleri, Meslek Yüksekokullarının yanı sıra bu yıl tüm dünyada adını duyurmuş uluslararası yabancı üniversiteler ile temsilcileri de yerlerini alacak. Amerika, Kanada, İngiltere, Rusya, Avustralya, Bulgaristan, Makedonya ve Moldova’dan önemli üniversiteler etkinliğe katkı sağlayacak

Fuar süresince değerli akademisyenler tarafından verilecek seminerler, öğrencilerin akıllarında kalan tüm soru işaretlerini silecek. Doğru tercih, meslek seçimi, geleceğin yeni meslekleri, sınav kaygıları ile baş etme, Meslek Yüksekokullarının algılanması, yurtdışında eğitim koşulları ve ücretleri gibi pek çok konuda saat 11:00 den 18:00’e kadar 4 gün süresince seminerler düzenlenecek. Ayrıca Öğrencilerin yeteneklerine göre eğitim tespiti ve sektörün ihtiyacına göre bireyin başarılı ve mutlu olması konusunda yapılacak seminerde her öğrenciye ücretsiz olarak stratejik yetenek ve mesleki gelişim testi hediye edilecek.

Dört gün sürecek Üniversite Tercih Fuarı “UNITERCİH 2013”, her gün saat 10.00 ila 19.00 arasında ziyaretçilerine açık olacak. Fuar ücretsiz olacak. Ulaşım servis araçları ile Mecidiyeköy ve Beşiktaş’tan; Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’ne ücretsiz düzenli yapılacak ring seferleri ile sağlanacak.


eğitimajansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...